Трявна лого

Трето издание на национален събор "На Белица на хорото"

20-08-2017

 

На 19.08.2017 г. в полите на Предбалкана, в Тревненската планина, над 400 участника - 30 колектива от 27 Общини на 7 Области от цялата страна, показаха български обичаи, песни, танци и индивидуални изпълнения. Насладихме се на интересни автентични носии от различни области на България.


Представяме Ви отличените участници в съответните категории:


Обработен фолклор:
I награда - Златен медал: Група за народни песни „Звездица“ при НЧ „ Звезда 1918”, с. Хаджидимитрово, община Казанлък.

II награда - Сребърен медал: Колектив за изворен фолклор при - НЧ „Напредък – 1901г.”, гр. Разград
II награда - Сребърен медал: Камерна формация „Авлига“ с. Мерданя, община Лясковец
III награда - Бронзов медал: Фолклорна групаМария Бенишева“ с. Обручище, община Гълъбово
III награда - Бронзов медал: Квартет „Преславейче“ при НЧ „ Надежда – 1903” с. Имренчево, община Велики Преслав


Индивидуални изпълнители:
I награда - Златен медал: Цветан Гатев - гр. Севлиево, област Габрово
I награда - Златен медал: Ресмин Имам при НЧ „ Звезда 1918”, с. Хаджидимитрово, община Казанлък
II награда - Сребърен медал: Светла Манолова – с. Кози Рог, община Габрово
II награда - Сребърен медал: Димона Лечева при НЧ „Изгрев 1929“ -  с. Ветрище, община Шумен
III награда - Бронзов медал: Митра Величкова към фолклорна група „Мария Бенишева“
III награда - Бронзов медал: Теменужка Кърджева с. Обручище община Гълъбово
III награда - Бронзов медал: Станислава Чукурлиева при НЧ „ Звезда 1918”, с. Хаджидимитрово, община Казанлък

 

Детски танцови формации:
I награда - Златен медал: Детски танцов състав „Мегданче“ при НЧ „ Просвета 1911”, община Гълъбово
II награда - Сребърен медал: Танцова група „Василена“ към център за социална превенциия с. Крушари, област Добрич


Танцови формации:
I награда - Златен медал: Танцов състав „Димитровден“ при НЧ „Митьо Станев 1929“ с. Знаменосец община Раднево
II награда - Сребърен медал: Танцова формация при НЧ „Възраждане1924“ с. Бяла вода община Белене
III награда - Бронзов медал: Танцова група при НЧ „Денчо Славов 1900“ с. Ганчовец община Дряново


Отличени за:
Обичай „Яня“ с. Веселиново при НЧ „Съзнание 1927“община Смядово община Смядово
Най–малък участник: Иваничка Генчева с. Веселиново община Смядово – 7 г. и Петромира Руменова гр. Гълъбово – 7 г.
Най–възрастен участник: Димитричка Георгиева гр. Вълчи дол област Варна – 82 г.
Съпровод на акордеон Божидар Кърусин гр. Габрово

Специална награда от Ансамбъл „Нашенци“ гр. Стара Загора за цялостно представяне се присъжда на Ансамбъл „Златен клас“ при НЧ „Възраждане 1926“ с. Зимница община Стралджа.


На всички останали участници, благодарим за доброто представяне и до нови срещи!

 

Източник: Фейсбук страница Национален фолклорен събор „На Белица на хорото”