Трявна лого

Оспорвана надпревара в „Слънцата на Трявна“

07-05-2018

Седмото издание на международния детски турнир по шах завърши без категоричен победител. Петима състезатели застанаха на върха с по 5 точки от 6 партии. Допълнителните показатели отредиха първото място в общото класиране на състезателката на „Спартак Плевен XXI“ Ева Русева, която завърши без загуба. Тя взе купата и златния медал при момичетата до 14 години.

В другите категории победители станаха: Стилиан Ангелов, „Етър“ – Велико Търново (момчета до 14 г.); Християн Илиев, „Шумен-2005“ (момчета до 12 г.); Катрин Нинова (момичета до 12 г.);  Теодор Цветанов, „Плевен XXI“ (момчета до 10 г.); Стефани Бижева, „Етър“ – Велико Търново (момичета до 10 г.); Андрей Иванов, Македония (момчета до 8 г.); Никол Тодорова, „Михаил Тал“ – Червен бряг (момичета до 8 г.). Купите за победителите, както и медалите и грамотите на първите трима във всяка категория бяха връчени от кмета на Трявна г‑н Дончо Захариев, който закри турнира.

След стихването на шахматните битки огромна торта очакваше децата, предизвиквайки възторг сред тях.

Турнирът бе успешно проведен под ръководството на международните съдии на ФИДЕ Николай Йорданов и Светла Йорданова.  Децата и родителите останаха доволни от турнира и са готови отново да участват догодина. ШК „Трявна-2001“ благодари за съдействието на Община Трявна, хотел „Сезони“ и клубовете-съорганизатори на проявата.